Lapin TransKobiety w trasie | Lapin Trans

Kobiety w trasie

Kobiety – kierowcy ciężarówek

Wiele branż  na rynku jest uważanych za typowo kobiece bądź przeznaczone wyłączne dla mężczyzn. Bardzo długo takie miano nosiła profesja kierowcy zawodowego, ale z biegiem lat uległo to diametralnej zmianie. Nikogo nie dziwią już kobiety za kierownicom dużej ciężarówki. Jest to widok naturalny i coraz częstszy, a panie w niczym nie odbiegają od swoich kolegów po fachu. 

Zawód nie tylko męski

Firmy transportowe, coraz częściej decydują się na zatrudnianie kobiet. Są one doskonałymi fachowcami i ich delikatna natura nie przeszkadza w efektywnej pracy na najwyższym poziomie. Wiele cech kobiecych pozwala na 

  • Opanowanie nawet w bardzo stresujących sytuacjach, które są codziennością kierowcy tira
  • Spryt i szybkie podejmowanie decyzji to kolejna cecha, która przydaje się truckerkom
  • Zorganizowanie i harmonia, której często brakuje panom. Dzięki temu jazda jest płynna postoje przewidywalne, a wyposażenie ciężarówki dopracowane do perfekcji
  • Kobiety aktywnie działają w wszelkiego rodzaju organizacjach transportowych i pragną zmienić i udoskonalić ten zawód oraz przyciągnąć do niego coraz więcej koleżanek.

Baba za kierownicą

Oczywiście opinia, że kobiety za kółkiem to niebezpieczne połączenie, wciąż krążą po świecie, ale z roku na rok takie podejście słabnie. Kobiety, które decydują się na jazdę czterdziestotonowcem mają do tego predyspozycje, a jazda dużymi samochodami to ich pasja i marzenie. Nie ulega wątpliwościom, że panie, jeżeli się za coś biorą, to wkładają w to całe serce i energię. W branży transportowej nie ma dyskryminacji, każdy może spróbować swoich sił jako tirowiec, ale właśnie zaangażowanie i odpowiednie podejście to gwarancja sukcesu. Nie można jechać tylko częściowo, albo tylko dla zabawy. Pasja i serce pozwalam na poczucie spełnienia i satysfakcję z jazdy. To wszystko przekłada się na efektywną pracę, która przynosi zysk dla kierowcy i dla przewoźnika. 

Kobiety na tiry

Panie nie powinny się bać próbować jazdy dużym triem. Firmy transportowe chętnie rozpatrują takie kandydatury. Natomiast na trasie, każdy szanuje, nie tylko kolegów, ale także koleżanki, które nie boją się wyzwań, jakimi jest jazda ciężarówką, na trasach krajowych i międzynarodowych. Kiedyś, kobiety mogły obawiać się, że nie zdobędą pracy w zawodzie, ale teraz dużo poprzedniczek poprzecierało im szlaki. Co więcej, są to panie aktywnie działające w mediach społecznościowych, w sieci i wszelkiego rodzaju fundacjach. Ich aktywne działania promujące branże są zauważalne nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Praca kierowcy zawodowego, tylko dla mężczyzn? Nasza firma, Lapin Trans, mówi stanowczo nie.

Kontakt