Lapin TransWyzwania dla TSL w 2019 roku | Lapin Trans

Wyzwania dla TSL w 2019 roku

Branża gotowa na wyzwania

Branża TSL z natury jest związana ze stałym rozwojem i nieustającym monitoringiem rynku. Dostosowanie się do wymagań jest bardzo istotne i w wielu wypadkach konieczne, dla prawidłowego funkcjonowania firm transportowych. Wyzwania, jakie pojawiają się przed tą branżą determinują znaczne modernizacje i dostosowywanie systemu pracy, sprzętu i technologii. 

Transport motorem napędowym

Sektor transportu i logistyki odgrywa ogromną rolę w polskiej gospodarce. Wpływa na funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw, niezależnie od dziedziny. Transport i spedycja gwarantuje prawidłowe, terminowe i sprawne funkcjonowanie dużych firm, ale także małych lokalnych sprzedawców i producentów. Dostarczanie produktu z punktu A do punktu B, wydaje się dziecinnie proste, ale jest to bardzo ciężkie i złożone zadanie, które wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Tempo wzrostu rozwoju branży TSL jest stale rosnące, ale oczywiście, aby to utrzymać należy wpisać się w nowe wyzwania. 

Wyzwania na miarę obecnych czasów

Rok 2019 nie jest łatwym rokiem dla firm branży TSL. Ogólny rozwój technologiczny i potrzeba znacznych innowacji to główne zadania stawiane firmom transportowym. Ponadto, pojawia się potrzeba spełniania rygorystycznych standardów unijnych. 

  • Pierwsze wyzwanie, to przede wszystkim wymóg unijny dotyczący inteligentnych tachografów. Ich wprowadzenie jest konieczne od 15 czerwca 2019 r. Cyfryzacja jest podstawą działania nowoczesnych firm transportowych i właśnie innowacyjne urządzenia z systemem GPS mają to zapewnić. Jest to duży koszt dla firm, ale jest to konieczne, aby ograniczyć wpływ zewnętrzny na działanie tachografów. 
  • Następna kwestia, wiąże się z coraz popularniejszą ochroną środowiska naturalnego. Ekologia jest niezwykle istotna, w celu zachowania natury w jak najlepszym stanie. Sektor transportu ma niestety wpływ zgoła negatywny na otoczenie. Ekologia jest bardzo istotna w obecnych czasach i należy o nią dbać, aby zachować otaczający nas świat w najlepszym stanie.  Unijne wymogi stanowią duże wyzwania dla właścicieli firm transportowych. Unijne przepisy jasno określają, że pojazdy transportowe muszą spełniać standardy emisji spalin Euro 6. 
  • Parlament Europejski i Rada UE sporządziła jeszcze jedna regulację, która wzbudza wiele kontrowersji. Dotyczy ona weekendów spędzanych przez kierowców w pojeździe. Wspomniane przepisy mają tego zabraniać. 

Drogie zmiany

Niestety większość Unijnych regulacji ma wpływ na wzrost kosztów w firmach z branży TSL. Wyzwania, które pojawiają się na drodze właścicieli będą wielką próbą. Jednakże, specjaliści prognozują wzrost wpływu i udziału branży w PKB, dlatego też warto zainwestować w jak najlepszą działalność. Innowacyjność i nadążanie za nowoczesnymi trendami i wymogami może być bardzo dużym atutem w zestawieniu z konkurencją. Firma Lapin Trans, doskonale zdaje sobie z tego sprawę i stale doskonali swoją ofertę, aby oferować usługi na najwyższym poziomie. 

Kontakt