Lapin TransZawodowy kierowca - praca marzeń | Lapin Trans

Zawodowy kierowca – praca marzeń

Zawodowy kierowca

Wiele osób słysząc „zawodowy kierowca”, wyobraża sobie pracę pełną zagranicznych podróży, zwiedzanie świata i niezależność. Oczywiście jest w tym sporo prawdy, ale praca kierowcy ciężarówki jest niezwykle wymagająca i tylko ludzie z pasją są w stanie trwać w niej latami. 

Wymagania dla kierowcy

Nie każdy człowiek posiada predyspozycje do jazdy osiemnastokołowcem. Jak już wspominaliśmy, jest to praca, która wymaga odpowiednich kwalifikacji. Każda osoba, która chce rozpocząć swoją przygodę, jako przewoźnik powinna poznać podstawowe wytyczne, dzięki którym będzie mógł starać się o taką pracę. 

  1. Pierwszą rzeczą, bezapelacyjnie jest posiadanie uprawnień do kierowania dużymi pojazdami. Mowa o prawo jazdy kat. C, C+E, D. Oczywiście kandydat musi posiadać podstawową kategorię B. Dodatkowo musi przejść szkolenia pozwalające na przewóz towarów/osób, jest to tzw. kwalifikacja wstępna lub kwalifikacja wstępna przyspieszona
  2. Żeby zostać zakwalifikowanym do rekrutacji, konieczne jest przejście badań lekarskich i testów psychologicznych,  
  3. Bardzo ważne jest, aby kierowca był opanowany, jeździł stanowczo, ale bezpiecznie. Radzenie sobie ze stresem, to cecha, która w dużym stopniu usprawni jazdę i w sytuacji kryzysowej pozwoli zachować zimną krew.
  4. Prowadzenie tak dużego pojazdu, wymaga odpowiednich predyspozycji i ogromnej wyobraźni. 
  5. Pasja – nie jest to wymaganie konieczne, ale bardzo ułatwia pracę, pozwala zrekompensować rozłąkę z rodziną i czerpać same przyjemności z jazdy. Bardzo często, tylko ludzie z pasją są w stanie potraktować jazdę, jako fantastyczną przygodę i spełnienie marzeń. 

Praca, która daje satysfakcję

Oczywiście praca przewoźnika, jest niezwykle ciekawa, uczy samodzielności i daje bardzo duże doświadczenie. Kierowca, za kółkiem swojej ciężarówki widzi piękny krajobraz i niezwykłe zakątki świata. Konieczne postoje pozwalają na poznawanie innych kultur, zwłaszcza jeżeli mowa o transporcie międzynarodowym. Kierowca może podszkolić język oraz odwiedzić kraje, w których nigdy wcześniej nie był. Nie ulega wątpliwości, że dla wielu osób jest to przygoda życia, wszystko zależy od nastawienia i od organizacji jazdy. 

Pracodawca ma znaczenie

Wybór odpowiedniego pracodawcy, pozwoli otrzymać godziwą wypłatę i pracować w gronie najlepszych. Firma Lapin Trans, chce zrzeszać najlepszych i dawać im to czego oczekują, czyli uczciwą pracę, ciekawe dodatki i pakiety oraz satysfakcję z tego co się robi. Przejrzyste zasady współpracy i stałe zlecenia, to podstawa współdziałania na najwyższym poziomie. Dla wspomnianej firmy, priorytetem jest zapewnienie kompleksowych usług, spełniających najwyższe standardy i w takim zespole warto pracować i rozpocząć pracę marzeń. 

Kontakt